Save to PDF

RIST Home (All results)           

GENSB 2019

Group A

Ploeg Wa1419202122240809TOT
14(SUI) SZC Engelberg556 kg0133333016
19(SUI) Mosnang591 kg0113333014
20(BEL) TTV Mertensmannen543 kg0013333013
21(BAS) Aker Okerrak534 kg000000000
22(WAL) Hermon597 kg000030003
24(NED) Brede Binky's543 kg000033309
08(NED) Okia576 kg000033006
09(GER) TZC Wieden558 kg0333333321
1 Mosnang 19
Brede Binky's 24
Okia 08
SZC Engelberg 14
09 TZC Wieden
22 Hermon
21 Aker Okerrak
20 TTV Mertensmannen
2 Hermon 22
Okia 08
Brede Binky's 24
SZC Engelberg 14
09 TZC Wieden
19 Mosnang
20 TTV Mertensmannen
21 Aker Okerrak
3 TZC Wieden 09
TTV Mertensmannen 20
Mosnang 19
Aker Okerrak 21
08 Okia
22 Hermon
14 SZC Engelberg
24 Brede Binky's
4 TTV Mertensmannen 20
Okia 08
Aker Okerrak 21
Brede Binky's 24
09 TZC Wieden
14 SZC Engelberg
22 Hermon
19 Mosnang
5 TZC Wieden 09
Aker Okerrak 21
Okia 08
Mosnang 19
14 SZC Engelberg
20 TTV Mertensmannen
24 Brede Binky's
22 Hermon
6 Aker Okerrak 21
Brede Binky's 24
Mosnang 19
Hermon 22
09 TZC Wieden
14 SZC Engelberg
20 TTV Mertensmannen
08 Okia
7 Brede Binky's 24
Mosnang 19
Hermon 22
TTV Mertensmannen 20
09 TZC Wieden
21 Aker Okerrak
14 SZC Engelberg
08 Okia

(Voor)ronden

  1. TZC Wieden (21pt)
  2. SZC Engelberg (16pt)
  3. Mosnang (14pt)
  4. TTV Mertensmannen (13pt)
  5. Brede Binky's (9pt)
  6. Okia (6pt)
  7. Hermon (3pt)
  8. Aker Okerrak (0pt)

Group B

Ploeg Wa1013152627040107TOT
10(GER) TZFr. Dietenbach554 kg0333000312
13(NED) T.T.V. Bekveld556 kg003300039
15(BEL) Team Brabant577 kg000000000
26(WAL) Trecastle YFC566 kg000300003
27(SUI) Stans-Oberdorf555 kg0333333321
04(SUI) Sins594 kg0333303318
01(NED) TTV Heure555 kg0333300315
07(BAS) Goiherri593 kg100330006
1 Team Brabant 15
Sins 04
TTV Heure 01
Stans-Oberdorf 27
10 TZFr. Dietenbach
26 Trecastle YFC
13 T.T.V. Bekveld
07 Goiherri
2 Team Brabant 15
TZFr. Dietenbach 10
Sins 04
TTV Heure 01
26 Trecastle YFC
13 T.T.V. Bekveld
07 Goiherri
27 Stans-Oberdorf
3 T.T.V. Bekveld 13
Trecastle YFC 26
TZFr. Dietenbach 10
Sins 04
15 Team Brabant
07 Goiherri
27 Stans-Oberdorf
01 TTV Heure
4 Team Brabant 15
T.T.V. Bekveld 13
TTV Heure 01
TZFr. Dietenbach 10
07 Goiherri
27 Stans-Oberdorf
26 Trecastle YFC
04 Sins
5 Stans-Oberdorf 27
TTV Heure 01
T.T.V. Bekveld 13
TZFr. Dietenbach 10
15 Team Brabant
07 Goiherri
04 Sins
26 Trecastle YFC
6 TTV Heure 01
Stans-Oberdorf 27
TZFr. Dietenbach 10
Trecastle YFC 26
15 Team Brabant
04 Sins
07 Goiherri
13 T.T.V. Bekveld
7 Sins 04
TZFr. Dietenbach 10
Stans-Oberdorf 27
T.T.V. Bekveld 13
15 Team Brabant
01 TTV Heure
26 Trecastle YFC
07 Goiherri

(Voor)ronden

  1. Stans-Oberdorf (21pt)
  2. Sins (18pt)
  3. TTV Heure (15pt)
  4. TZFr. Dietenbach (12pt)
  5. T.T.V. Bekveld (9pt)
  6. Goiherri (6pt)
  7. Trecastle YFC (3pt)
  8. Team Brabant (0pt)

Group C

Ploeg Wa1723282930310203TOT
17(SUI) Ebersecken A584 kg303013007
23(IRL) Eire og566 kg0330130010
28(BAS) Goiherri555 kg000003003
29(WAL) Hay-on-Wye576 kg0333330015
30(NED) Vriezenveen576 kg011303008
31(MIX) MIX565 kg000000000
02(BEL) TTV Powerrangers 1558 kg0333333321
03(ENG) Witney Youth TOW A565 kg0333333018
1 Hay-on-Wye 29
TTV Powerrangers 1 02
Goiherri 28
MIX 31
23 Eire og
30 Vriezenveen
03 Witney Youth TOW A
17 Ebersecken A
2 Vriezenveen 30
Goiherri 28
TTV Powerrangers 1 02
Witney Youth TOW A 03
29 Hay-on-Wye
23 Eire og
17 Ebersecken A
31 MIX
3 Hay-on-Wye 29
Ebersecken A 17
MIX 31
Witney Youth TOW A 03
28 Goiherri
30 Vriezenveen
23 Eire og
02 TTV Powerrangers 1
4 Ebersecken A 17
MIX 31
Vriezenveen 30
TTV Powerrangers 1 02
29 Hay-on-Wye
28 Goiherri
03 Witney Youth TOW A
23 Eire og
5 MIX 31
Ebersecken A 17
Goiherri 28
Eire og 23
29 Hay-on-Wye
03 Witney Youth TOW A
02 TTV Powerrangers 1
30 Vriezenveen
6 Witney Youth TOW A 03
MIX 31
Eire og 23
Goiherri 28
29 Hay-on-Wye
02 TTV Powerrangers 1
17 Ebersecken A
30 Vriezenveen
7 Hay-on-Wye 29
Eire og 23
Vriezenveen 30
Ebersecken A 17
02 TTV Powerrangers 1
03 Witney Youth TOW A
31 MIX
28 Goiherri

(Voor)ronden

  1. TTV Powerrangers 1 (21pt)
  2. Witney Youth TOW A (18pt)
  3. Hay-on-Wye (15pt)
  4. Eire og (10pt)
  5. Vriezenveen (8pt)
  6. Ebersecken A (7pt)
  7. Goiherri (3pt)
  8. MIX (0pt)

Group D

Ploeg Wa1112161825320506TOT
11(WAL) Llanddarog573 kg003033009
12(GER) TSV Buch565 kg0330333015
16(ENG) Witney Youth TOW B556 kg000010001
18(SUI) Ebersecken B556 kg1333333119
25(NED) Bisons575 kg000101002
32(NED) Gelderswoude530 kg000301004
05(BEL) TTV Powerrangers 2592 kg1303033012
06(SUI) Waldkirch564 kg0333133319
1 Waldkirch 06
Bisons 25
Gelderswoude 32
Witney Youth TOW B 16
11 Llanddarog
12 TSV Buch
18 Ebersecken B
05 TTV Powerrangers 2
2 Bisons 25
Llanddarog 11
Witney Youth TOW B 16
Gelderswoude 32
06 Waldkirch
18 Ebersecken B
12 TSV Buch
05 TTV Powerrangers 2
3 Waldkirch 06
Bisons 25
TTV Powerrangers 2 05
TSV Buch 12
18 Ebersecken B
16 Witney Youth TOW B
11 Llanddarog
32 Gelderswoude
4 Waldkirch 06
Ebersecken B 18
Gelderswoude 32
TSV Buch 12
16 Witney Youth TOW B
05 TTV Powerrangers 2
25 Bisons
11 Llanddarog
5 TTV Powerrangers 2 05
Witney Youth TOW B 16
TSV Buch 12
Llanddarog 11
06 Waldkirch
32 Gelderswoude
18 Ebersecken B
25 Bisons
6 Waldkirch 06
TSV Buch 12
Witney Youth TOW B 16
Bisons 25
32 Gelderswoude
05 TTV Powerrangers 2
11 Llanddarog
18 Ebersecken B
7 TSV Buch 12
Gelderswoude 32
TTV Powerrangers 2 05
Witney Youth TOW B 16
06 Waldkirch
11 Llanddarog
25 Bisons
18 Ebersecken B

(Voor)ronden

  1. Waldkirch (19pt)
  2. Ebersecken B (19pt)
  3. TSV Buch (15pt)
  4. TTV Powerrangers 2 (12pt)
  5. Llanddarog (9pt)
  6. Gelderswoude (4pt)
  7. Bisons (2pt)
  8. Witney Youth TOW B (1pt)

Finals

EF TZC Wieden
TZFr. Dietenbach
EF Witney Youth TOW A
TSV Buch
EF Ebersecken B
Hay-on-Wye
EF Stans-Oberdorf
TTV Mertensmannen
EF SZC Engelberg
TTV Heure
EF TTV Powerrangers 1
TTV Powerrangers 2
EF Waldkirch
Eire og
EF Sins
Mosnang
QF TZC Wieden
TSV Buch
QF Stans-Oberdorf
Ebersecken B
QF SZC Engelberg
TTV Powerrangers 1
QF Mosnang
Waldkirch
HF TZC Wieden
Ebersecken B
HF Waldkirch
TTV Powerrangers 1
BF Ebersecken B
Waldkirch
Fin TTV Powerrangers 1
TZC Wieden
SZC Engelberg Mosnang TTV Mertensmannen Aker Okerrak Hermon Brede Binky's Okia TZC Wieden TZFr. Dietenbach T.T.V. Bekveld Team Brabant Trecastle YFC Stans-Oberdorf Sins TTV Heure Goiherri Ebersecken A Eire og Goiherri Hay-on-Wye Vriezenveen MIX TTV Powerrangers 1 Witney Youth TOW A Llanddarog TSV Buch Witney Youth TOW B Ebersecken B Bisons Gelderswoude TTV Powerrangers 2 Waldkirch